Image

Folie okienne

Są to specjalnie opracowane, wolne od zniekształceń, folie poliestrowe montowane na wewnętrzne powierzchnie szklane okien. Redukują one prawie w 100 % promieniowanie ultrafioletowe. Filtr V zawarty w niej zabezpiecza folie, jak również przedmioty ustawione za szybą z naklejoną folią przed odbarwieniem koloru. Folie dodatkowo utwardzane są poprzez naniesienie płynnego poliestru, który zapobiega rysowaniu i niszczeniu folii.

Slide 1
 

icon offcanvas

Black Sun / folie okienne

Folie okienne / oferta

Przeprowadzamy montaż folli na terenie całego kraju. Aby uzyskać szczegółowe informacje prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z naszym biurem.


Koszt usługi oraz czas realizacji jest kwestią indywidualną, zależną od:

 • rodzaju wybranej folii (selektywne, lustrzane, matowe)
 • wielkości oklejanej powierzchni (wymiary okien oraz powierzchnia ogólna – m2)
 • typu okien lub świetlików dachowych
 • rodzaju oklejanej powierzchni (szkło/poliwęglan)
 • lokalizacji/ dostępu do okien (konieczność skorzystania z podnośnika)
 • miejsca realizacji usługi

DOKONUJEMY MONTAŻU FOLII OKIENNYCH NA TERENIE CAŁEJ POLSKI!!!

Folie przeciwsłoneczne:
zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń (obniżają współczynnik k), redukują w 99% promieniowanie ultrafioletowe odpowiedzialne za blaknięcie tkanin, obrazów, tapet. Poprawiają wygląd elewacji budynków. Szeroki wybór folii przeciwsłonecznych w Naszej ofercie pozwala na dobranie produktu indywidualnie dostosowanego pod Twoje potrzeby

Proponujemy Wam folie przeciwsłoneczne w 4 opcjach do wyboru:

 • lustrzane (przyciemniające)
 • selektywne (nieprzyciemniające)
 • zewnętrzne (skuteczniejsze)
 • na świetliki dachowe (szklane lub z poliwęglanu)

Od której strony montujemy folie przeciwsłoneczne?

 • od wewnętrznej strony szyby (folie wewnętrzne - szyby pojedyncze)
 • od zewnętrznej strony szyby (folie zewnętrzne –pakiety zespolone dwu/trzyszybowe)

BlackSun - Folie samochodowe / okienne
Zabezpiecz i zwiększ użytkowość

gcode2

Liczne korzyści z instalacjioferowanych folii

 • zwiększają wartość inwestycji,
 • zwiększają komfort użytkowania,
 • poprawią skuteczność działania klimatyzacji (zatrzymują do 60-70% całkowitej energii słonecznej),
 • posiadają min. 7-letnią gwarancję producenta, a przy odpowiednim czyszczeniu gwarantujemy ich nieograniczoną trwałość,
 • chronią wyblaknięciem i spękaniami, spowodowanymi intensywnym promieniowaniem słonecznym,
 • zapewniają prywatność i intymność uniemożliwiając wgląd,
 • występują w różnych stopniach przyciemnienia w zależności od potrzeb i indywidualnych upodobań klientów.
 

icon offcanvas

Black Sun / folie okienne

Jeśli Cię zainteresowaliśmy, poniżej znajdziesz podstawowe informacje
na temat poszczególnych typów folii przeciwsłonecznych.

Lustrzane folie przeciwsłoneczne
Określane również jako refleksyjne, redukują promieniowanie IR (odczuwalne ciepło) poprzez odbicie energii słonecznej. Powierzchnia lustrzana folii w formie powłoki ochronnej wytwarza się zmiennie, po mocniej oświetlonej stronie szyby. To właśnie ta cecha folii lustrzanych pozwala na zastosowanie ich, w celu uzyskania efektu lustra weneckiego na zwykłych szybach.

W ciągu dnia, przy świetle słonecznym powierzchnia lustrzana powstaję od zewnętrznej strony okien. Najpopularniejsze serie lustrzanych folii w naszej ofercie to:

 • Seria SILVER M (srebrne lustro)

Wszystkie lustrzane folie przeciwsłoneczne przyciemniają szybę. W zależności od wybranej serii występują w kilku stopniach przyciemnienia w zakresie od 5 do 50% transmisji światła widzialnego.
chronią prywatność przed ciekawskimi spojrzeniami, poprawiają wygląd budynku, rozpraszają światło, odbijają ciepło, dają efekt lustra weneckiego

Selektywne (nieprzyciemniające) folie przeciwsłoneczne
Praktycznie nie przyciemniają szyb oraz nie wytwarzają lustra na swojej powierzchni. Nie są całkowicie bezbarwne, ich niebieskawy kolor to najniższy możliwy stopień zabarwienia folii przeciwsłonecznej. Po instalacji, ich obecność na szybach jest nieodczuwalna. Folie określane jako selektywne redukują promieniowanie IR (ciepło słoneczne) poprzez zastosowaną w nich technologię selektywnej (wybiórczej) eliminacji spektrum światła.

Nie przyciemniają szyb, ale są w takim samym stopniu efektywne i skuteczne jak najczęściej stosowane na rynku folie lustrzane. Seria IR to najpopularniejsze folie przeciwsłoneczne tego typu w Naszej ofercie. W zależności od produktu zapewniają od 70 do 80% transmisji światła widzialnego.

Zewnętrzne folie przeciwsłoneczne
Przeznaczone do montażu od zewnętrznej strony okien. Odznaczają się podwyższonymi parametrami wytrzymałościowymi, ze względu na bezpośredni kontakt z promieniowaniem słonecznym i zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Łagodzą kontrasty między miejscem nasłonecznionym, a zacienionym, redukują promieniowanie V odpowiedzialne za blaknięcie, latem zapobiegają przegrzewaniu się pomieszczeń odbijając ciepłe powietrze na zewnątrz, zimą - redukują do minimum straty ciepła, gdyż nagrzane powietrze nie ucieka przez system oszklenia.

Folie zewnętrzne są skuteczniejsze i znacznie bardziej efektywne niż folie wewnętrzne. Stanowią barierę oddzielającą szybę od słońca, bezpośrednio zapobiegając jej nagrzewaniu. Zastosowanie zewnętrzne folii to wariant montażu, w który wyposażone są praktycznie wszystkie powyżej wymienione serie folii przeciwsłonecznych.

 • Seria SILVER M +X (srebrne lustro)
 • Seria TITAN

Do 7 lat gwarancji producenta. Długość okresu gwarancyjnego uzależniona jest od kąta nachylenia szyb. Montaż folii na standardowych szybach pionowych objęty jest maksymalną długością gwarancji.
Zastosowanie: ogrody zimowe, pomieszczenia biurowe, okna mieszkań, hale produkcyjne, sale gimnastyczne itd.

Folie na świetliki dachowe- szklane
Stanowią wyselekcjonowaną grupę zewnętrznych folii przeciwsłonecznych. Wytrzymałością przystosowane są do maksymalnego natężenia energii słonecznej, związanego z poziomą pozycją powierzchni szyb. W naszej ofercie odnajdziecie dwa produkty bezpośrednio dedykowane oklejaniu świetlików dachowych:

 • Silver SL (na świetliki szklane)

Do oklejania szklanych świetlików dachowych można również wykorzystać standardowe folie zewnętrzne, wiąże się to jednak z znacznie krótszym okresem gwarancyjnym na produkt.

Folie na świetliki dachowe- poliwęglan
Specjalne folie przeciwsłoneczne na poliwęglan w kolorze bialym, są foliami stosowanymi do redukcji promieni słonecznych w halach produkcyjnych, magazynowych. Montaż folii na poliwęglan odbywa się od góry świetlików dachowych z poliwęglanu, wchodząc na dach hali ze świetlikami mamy bardzo dobry dostęp do nich. Nasze folie nam poliwęglan redukują do 80% energii słonecznej czyli ciepła słonecznego.
Zastosowanie: budownictwo mieszkaniowe, biura, urzędy, witryny sklepowe, ogrody zimowe, muzea

Folie ochronne – antywłamaniowe
ALTERNATYWA DLA ROLET I KRAT
Folie tego typu to w większości folie bezbarwne, potencjalny wandal lub włamywacz nie jest w stanie zauważyć ich obecności na szybach. Stanowią konkurencyjne rozwiązanie dla krat i rolet antywłamaniowych. Poziom skuteczności proponowanych przez Nas folii antywłamaniowych wynika bezpośrednio z ich grubości. Folia zatrzymuję odłamki uszkodzonego szkła na swojej powierzchni i utrudnia wybicie z ramy okiennej.

Folie antywłamaniowe stanowią grupę produktów o zwiększonej grubości i podwyższonej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Oferujemy szeroki wybór tego typu folii ochronnych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

OCHRONA ANTYWŁAMANIOWA
Skutecznie utrudnia włamywaczowi całkowite wybicie szyby i wtargnięcie do budynku.

OCHRONA ZDROWIA I ŻYCIA
To tak zwana funkcja "bezpieczna". Zainstalowana folia ochronna zapobiega niekontrolowanemu rozbryzgowi odłamków szkła, powstającemu w skutek rozbicia szyby.

W naszej ofercie znajdziecie folie o grubości 140, 260, 360 oraz 420 mikronów.

ATESTY
Wszystkie sprzedawane przez Nas folie antywłamaniowe spełniają normy PN-EN 356 oraz PN- EN 1260, posiadają niezbędne atesty wytrzymałościowe od klasy 01 do P2.

BLOKADA UV
Nasze folie ochronne blokują od 90 do 99.9% promieniowania UV. Wyspecjalizowane w tym zakresie produkty wykorzystujemy najczęściej w muzeach, galeriach oraz sklepach. Skutecznie zabezpieczają przedmioty znajdujące się wewnątrz pomieszczeń przed zniszczeniem i płowieniem.

Zastosowanie: budownictwo mieszkaniowe, wystawy sklepowe, budynki użyteczności publicznej z dużymi powierzchniami przeszklonymi Np. supermarkety, przedszkola, urzędy pocztowe, muzea, okienka kasowe

Folie dekoracyjne i matowe
Określane są również jako okienne folie mrożone lub folie mleczne. Podstawową, wspólną cechą wszystkich okiennych folii matowych z naszej oferty jest ich częściowa nieprzezierność. Umożliwiają transmisję (przepuszczalność) światła przez szybę, stanowiąc jednocześnie przesłonę uniemożliwiającą wgląd przez nią. Stopień przezierności oraz procentowa wartość transmisji światła widzialnego to parametry optyczne różne dla każdego z proponowanych przez Nas produktów tego typu, w zależności od funkcji jaką mają pełnić.

Oferujemy szeroki wybór folii matowych obejmujących grupę kilkunastu różnych produktów dostosowanych do konkretnych potrzeb użytkownika i indywidualnej formy zastosowania.

Zalety:
urozmaicają powierzchnie szklane, chronią prywatność w domach i biurach, rozpraszają światło, powoduje że szyby są nieprzezroczyste , a jednocześnie nie ograniczają dostępu światła

Zastosowanie: łazienki, ścianki działowe, szklane powierzchnie w meblach np. w szafach lub w szafkach kuchennych

Koszt usługi oraz czas realizacji jest kwestią indywidualną, zależną od:

 • rodzaju wybranej folii (selektywne, lustrzane, matowe)
 • wielkości oklejanej powierzchni (wymiary okien oraz powierzchnia ogólna – m2)
 • typu okien lub świetlików dachowych
 • rodzaju oklejanej powierzchni (szkło/poliwęglan)
 • lokalizacji/ dostępu do okien (konieczność skorzystania z podnośnika)
 • miejsca realizacji usługi

DOKONUJEMY MONTAŻU FOLII OKIENNYCH NA TERENIE CAŁEJ POLSKI!!!

Black Sun
ul. Równinna 8, 87-100 Toruń
tel. kom. 720 123 456
email: biuro@blacksun.pl